SkyPartner.pl
Strona Główna Promocje Linie Lotnicze Bilety Lotnicze Kontakt

Bilety Lotnicze Euro 2012

Transport Lotniczy – Euro 2012

Tanie bilety lotnicze Ryanair, Wizzair, Norwegian, easyJet, Aerosvit, LOT

Euro 2012 to prestiżowa i znana w całej Europie impreza sportowa. Organizowana jest ona co cztery lata, a w bieżącym roku, zgodnie z decyzją, odbędzie się ona w Polsce i na Ukrainie. Obydwa państwa wytypowały następnie po cztery miasta – gospodarzy, w których rozegrane zostaną poszczególne rozgrywki sportowe, zgodnie z założonym harmonogramem. Z polskiej strony będą to miasta: Gdańsk, Poznań, Warszawa i Wrocław, zaś z ukraińskiej: Charków, Lwów, Kijów i Donieck. Organizacja tak wielkiej imprezy wymaga od jej organizatorów mnóstwa przygotowań i inwestycji, niezbędnych do usprawnienia posiadanej infrastruktury. Tak też dzieje się obecnie w Polsce i na Ukrainie.

Obok najważniejszych inwestycji, jakimi są budowy i rozbudowy stadionów piłkarskich, drugie pod względem ważności inwestycje dotyczą budowy i rozbudowy licznych dróg różnych kategorii, a także modernizacja portów lotniczych, w celu zwiększenia ich przepustowości. Transport bowiem należy do największych wyzwań, stawianych miastom – gospodarzom. Zakłada się bowiem, że podczas Euro 2012, Polskę odwiedzi prawie milion turystów, których należy sprawnie i szybko obsłużyć. W dniu realizowania rozgrywek w danym mieście przyjmuje się, iż liczba pasażerów na miejscowych lotniskach może przekroczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy.

Sprzedaż i Rezerwacja Biletów Lotniczych

32 728 30 07

801 005 063

Jednym z popularniejszych i zapewne najczęściej wykorzystywanych form podróżowania będzie transport lotniczy. W związku z tym tak duży nacisk kładzie się właśnie na rozbudowy portów lotniczych wraz z dodatkową infrastrukturą około lotniskową. Przygotowania Polski pod kątem transportu lotniczego koordynowane są przez Spółkę PL.2012, która zajmuje się bieżącą współpracą z licznymi firmami związanymi z organizacją transportu lotniczego. W celu usprawnienia polskich lotnisk, w Warszawie zmodernizowano port lotniczy w celu zwiększenia jakości obsługi pasażerów oraz zwiększenia ilości obsługiwanych operacji lotniczych. W Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu podjęte zostały także prace nad zwiększeniem przepustowości portów lotniczych, głównie w formie budowy nowych terminali pasażerskich oraz modernizacji lotnisk.

Dodatkowo w celu usprawnienia płynności i efektywności ruchu lotniczego w portach lotniczych miast gospodarzy, na czas trwania Euro 2012, dokonano koordynacji rozkładów lotów. Transport lotniczy pomiędzy Polską, a Ukrainą odbywa się głównie z Warszawy. Stamtąd też realizowane są połączenia do Doniecka, Kijowa, Lwowa i dodatkowo do Odessy. Inne połączenia do Ukrainy oferowane są z lotniska w Katowicach, zaś portem docelowym jest Kijów. Ponadto wszystkie, zarówno polskie, jak i ukraińskie porty lotnicze oferują wiele międzynarodowych połączeń lotniczych, realizowanych do i z krajów goszczących w naszych krajach podczas Euro 2012. Część połączeń realizowanych jest bezpośrednio, inne zaś odbywać się z przesiadką w innym mieście europejskim.


Strona Główna Mapa Strony Kontakt