SkyPartner.pl
Strona Główna Promocje Linie Lotnicze Bilety Lotnicze Kontakt

RyanAir

Ryanair - Irlandzkie Tanie Linie Lotnicze

Bilety Ryan AirRyanair istnieje 1985 roku, powstał z inicjatywy Tony’ego Ryana i jego rodziny, która to podjęła się realizacji pomysłu stworzenia najpotężniejszej irlandzkiej, a w późniejszym czasie jednej z najpotężniejszych europejskich tanich przewoźników. Pomysł ten okazał się być bynajmniej w pełni trafiony, gdyż corocznie liczba pasażerów, wybierających właśnie Ryanair spośród wielu ofert, rośnie w niepojętym tempie – obecnie wynosi ona około 40 – 45 milionów (podczas, gdy w 2005 roku było to zaledwie około 28 mln, a w 1985 roku – jakieś 5 tysięcy). Na flotę Ryanair składa się obecnie około 150 samolotów typu Boeing 737-800, tak więc jest to z pewnością sprzęt bardzo nowoczesny, dostosowany do wszystkich dzisiejszych wymogów. Pasażerowie, którzy pragną przemieścić się w jakiekolwiek miejsce w Europie, mają naprawdę duży wybór dzięki linii Ryanair, która oferuje aż 322 przeróżne trasy łączące łącznie 22 kraje. Poza trasami wewnątrz Europy, Ryan Air umożliwia również loty do Maroka w Afryce. Bazy Ryanair znajdują się obecnie w następujących portach lotniczych: Barcelona-Girona, Beauvais-Paris, Brema, Bristol, Cork, East Midlands, Mediolan, Bruksela-Charleroi, Dublin, Frankfurt-Hahn, Glasgow-Prestwick, Liverpool, Londyn-Luton, Londyn-Stansted, Madryt, Marsylia, Piza-Florencja, Rzym, Shannon oraz Sztokholm.
Pierwszy lot pod sztandarem linii Ryanair z jakiegokolwiek miasta Polski nastąpił w marcu 2005 roku, a była to trasa relacji: Wrocław - Londyn-Stansted. Od tej pory możliwości wylotu samolotami Ryaner z lotnisk polskich są wciąż udoskonalane i aktualizowane, aby dawać klientom prawdziwy komfort podróży. Obecnie realizowane są loty:
- Ryanair z Bydgoszczy do Liverpoolu; Londynu-Stansted; Dublina;
- Rynair z Gdańska do Frankfurtu-Hahn; Londynu-Stansted; Dublina;
- Rayaner z Katowic do Bristolu, Dublina;
- Ryainair z Krakowa do Londynu-Stansted; Glasgow-Prestwick; Shannon; Liverpool; Dublin; East Midlands;
- Ryanair z Łodzi do Londynu-Stansted; Dublina; East Midlands; Shannon;
- Ryan Air z Poznania do Londynu-Stansted, Liverpoolu, Dublina, Bristolu, East Midlands i Barcelony-Girony;
- Ryanair z Rzeszowa do Londynu-Stansted; Dublina; Bristolu;
- Ryan Air ze Szczecina do Londynu-Stansted, Dublina;
- Rayanair z Warszawy do Dublina
- Rayanair z Wrocławia do Londynu-Stansted, East Midlands, Liverpoolu, Glasgow Prestwick, Dublina, Shannon, Frankfurtu-Hahn (przerwa od 5 listopada 2007 do 28 marca 2008), Barcelona/Girona i Bristolu.

Odprawa pasażerska linii lotniczych Rayan Air rozpoczyna się na dwie godziny przed planowanym odlotem, a kończy maksymalnie na 40 minut przed. Aby wszystko załatwić w spokoju, bez pośpiechu i niepotrzebnego stresu, warto przybyć odpowiednio wcześnie i koniecznie nie zapomnieć tak ważnych dokumentów, jak: paszport lub dowód osobisty, numer potwierdzenia lotu czy wiza.
Jako bagaż podręczny rozumie się taki pakunek, który jest niezbędny pasażerowi na pokładzie. Jego waga nie może być wyższa niż 10 kg (na jedną osobę, powyżej tego limitu pobierana jest opłata za nadbagaż), musi mieć maksymalne wymiary: 55 cm x 40 cm x 20 cm po to, aby mógł zmieścić się pod siedzeniem lub w schowku na bagaż, znajdującym się nad siedzeniem pasażera (nie może być trzymany na przykład pomiędzy nogami lub na kolanach). Natomiast bagaż rejestrowany, czyli bagaż właściwy może ważyć maksymalnie 15 kilogramów (bezpłatnie) i może się na niego składać do pięciu osobnych przedmiotów, zaś odpłatnie – do 32 kilogramów, powyżej już nie ma możliwości. Uwaga: informacje należy potwierdzić na stronie przewoźnika Rayanair !


Strona Główna Mapa Strony Kontakt